צור קשר

צור קשר לקביעת תור:

 

טל'               0525623322

מייל             moris135@gmail.com

יוטיוב           מוריס קריחלי/ drmoris

פייסבוק       מוריס קריחלי

אינסטגרם    moris_kriheli

מאמרים:

 •  1.   10 כללים שיעזרו להפחית את הסיכון להיפצע בספורט

   

  • מזון, שתייה: הייה מודע למזון ולשתייה שאתה צורך, בתקופות אימון עמוסות הגבר את צריכת הפחמימות והשתייה. הקפד על ציוד,לבוש, נעליים:על הציוד המשמש אותנו להיות מותאם לנו באופן אופטימאלי (רקטת טניס, אופניים , מגני בירכיים ועוד). התאם לבוש לסוג הפעילות. חבוש כובע אם צריך. נעל נעלי ספורט המתאימות לסוג הספורט שלך.
  • מגרשים, משטחים, מסלולים: וודא שהמגרשים או המשטחים עליהם אתה משחק או פועל נקיים ממכשול ומתאימים לך.
  •  חימום: הכן עצמך לפעילות על ידי חימום קצר. חימום צריך להיות מותאם לסוג הפעילות ולכלול בעיקר את הפרקים שעתידים להיחשף למאמץ הכי גבוה. התחל עם חימום כללי של הליכה או ריצה בת מספר דקות והמשך עם תרגילי טווח תנועה ומתיחות מעודנות . עבור שחיינים יש להוסיף גם שחייה של מספר בריכות באופן איטי.
  • טכניקה: למד טכניקות משחק חדשות באופן הדרגתי, תנועות חדשות יוצרים עומס שונה על חלקי גוף שונים. וודא שהטכניקה שלך (טניס, ריצה , שחייה ועוד) טובה. ביצועי ספורט שאינם מדויקים חושפים אותנו לסיכון מוגבר להיפצע.
  • קירור או שחרור: הפחתה הדרגתית במאמץ ומתיחות קלות מונעות הצטברות של דם בגפיים התחתונות. התעלמות מכלל זה עלולות לגרום לכאבי שרירים ביום שלאחר המאמץ.
  • הדרגתיות: הקפד על עלייה הדרגתית במאמצים. במקביל להגברת עומס באימונים קח יותר מנוחות. על תתאמן קשה אם גופך נוקשה מהאימון הקודם. חלק גדול מן הפציעות מתרחשות בגין הניסיון שלנו להגיע להישגים גדולים מידי בפרק זמן קצר מידי וללא הכנות מתאימות.
  • עומס אימונים: הפחת עומס אימונים עם זיהוי סימן של תשישות.
  • כושר גופני: שמור על כושרך הגופני על כל מרכיביו. כושר אירובי וכוח הינם בסיס חשוב לכל פעילות וגורם מונע פציעות. חלק גדול מן הפציעות מתרחשות בסוף הפעילות בגין עייפות ואובדן ריכוז.
  • מתח נפשי: גישה חיובית והפחתה בלחץ הנפשי עשויה לעזור בהפחתה של פציעות ספורט.
  • כאב: אם במהלך אימון או משחק אתה חש בכאב עצור מיד!!!
   אם למרות כל אמצעי הזהירות נפצעת, אל תזניחו ! טפלו בפציעות בעודן קלות ומנעו בעדן מלהפוך לרציניות וכרוניות

   

 •  2.   הגורמים לפציעות ספורט

   

  הגורמים לפציעות ספורט

  פגיעות ספורט נגרמות כתוצאה מפעילות עומס העולה על יכולת עמידות של רקמת השריר, העצם או רקמות החיבור.

  הפגיעה עשויה לנבוע במהלך ביצוע מאמץ עוצמתי אחד או כתוצאה מביצוע מספר רב של מאמצים בעוצמה נמוכה השוחקים את הרקמה ואז נהוג יותר לכנותה כפגיעה הנובעת מ"שימוש יתר".

  לעומת פגיעת ספורט הייחודית יותר לאוכלוסיות ספורטאים, בדיקות חתך באוכלוסיה הכללית מראות כי נפוץ יותר למצוא פגיעות על רקע שימוש יתר בקרב נשים והאוכלוסייה המבוגרת, מאשר בצעירים ובגברים

   

  מהפציעה ועד לדלקת

  הרקע לפגיעות מסוג זה הינו, בדרך כלל, הפרזה בפעילות והעדר בקרת אימון.

  כאשר מחשבים כראוי את העומס והשחיקה המוטלים על הרקמה במהלך ביצוע מאמץ, עלול תכנון לקוי של המנוחה הנלווית לאחר האימון שלא להספיק לשם התאוששות. התסמינים לפגיעה מסוג זה כוללים כאב מקומי בדרגות שונות וירידה בביצועים המלווה על פי רוב במגבלה תנועתית.

  על מנת להבין את אשר מתרחש במהלך תקופת ההחלמה, מן הראוי כי נעמוד על המכניזם האחראי לכך:

  במהלך פעילות שרירית אינטנסיבית עלול להיגרם נזק מיקרוסקופי לסיבי הרקמה, נזק שבעטיו נהרסת מעטפת התא השומנית ומתוכה משתחררת חומצה ארכידונית המאותתת לגוף על נזק רקמתי שהתחולל.

  נוכחותה של החומצה הארכידונית מביאה ליצירת פרוסטגלנדינים (הורמון הפועל באופן מקומי) המרחיבים את כלי הדם במקום הפגוע ומגדילים את חדירתם לחומרים שונים וכך מתאפשרת למעשה הזנה טובה לאזור הפגוע לשם שיקום הרקמה.

  כתוצאה מדליפה זו של חומרים נוצרת בצקת (בריחת נוזלים) הלוחצת על קצות העצבים המקומיים ומפתחים רגישות וכאב.

  זוהי למעשה הדלקת המוכרת המאופיינת בנפיחות, אדמומיות, רגישות וביכולת תנועה מוגבלת.

  זאת במטרה לאותת לגוף לחדול ממאמץ. בשלב זה יעכלו תאי דם לבנים את שיירי התאים מאזור הפגיעה ותהליך

  הריפוי יוכל להתחיל.

  היות וריפוי פצעים כרוך בהיווצרותה של רקמת חיבור חדשה, ניתן לראות צמיחה מחודשת של כלי דם וקולגן (המהווה מרכיב חשוב ברקמת חיבור ואשר מעניק לה את חוזקה).

  למעשה, כמעט כל פציעה כרוכה בנזק לרקמות החיבור.

  הגיד הינו רקמת חיבור המאופיינת במחזור דם לא מפותח אשר פוגם ביכולת להרחיק את תוצרי פירוק הדלקת ולספק הזנה מחודשת וכתוצאה מכך מואט תהליך הריפוי כולו. העמסה ספציפית על האיבר הפגוע מגדילה את הסיכון ליצירת רקמה צלקתית ולהנצחת הדלקת הכרונית בעקבות שקיעת מלחי סידן במקום.

  כאשר אין הענות לצורכי הגוף בזמן דלקת, והמאמץ נמשך, יתכן מצב בו ישקע חומר בשם פיברין בין סיבי השריר, חומר הגורם להידבקויות של סיבי שריר ורקמה אלסטית. כך ניתן, למעשה, לאבד בקרה מוטורית עדינה ולפגום ביכולת התנועתית באותו איבר.

   

   הגורמים הקרדינלים בפציעות ספורט הינם:

   • חוסר איזון שרירי-גידי
   • העדר רכיבי כושר גופני ספציפיים
   • מבנה אנטומי לקוי
   • מחלות נלוות
   • גיל
   • מין
   • תזונה שאינה מאוזנת

  וההסברים לכך הם :

  • חוסר איזון שרירי-גידי פירושו הבדלים משמעותיים בכוח, במסת השריר או בגמישות בין שתי קבוצות שריר אנטגוניסטיות באותו מפרק או בין שני איברים סימטריים. הפרת איזון שכזו עשויה להתרחש כתוצאה מסיבות שונות (לדוגמה: אימון לא מאוזן לקבוצות שרירים  מנוגדות, טראומה, גיל).
  • רכיבי כושר מסוימים מהווים מערך הגנתי נוסף מפני פציעות. באופן כללי ניתן לומר כי חשיבותו של כוח השריר בכך שהוא שומר על שלמות המפרק כאשר השריר נאלץ לעמוד בבלימת זעזוע קשה. הגמישות חשובה אף היא למניעת פציעות, שכן טווח תנועה גדול יותר מקטין את הסיכוי לחרוג מגבולות הטווח התקין.
  • כמו כן, אנשי מקצוע רבים סבורים כי סיבולת אירובית עשויה אף היא להגן מפני פציעות כאשר מדובר באימונים ממושכים שכן השרירים אינם מגיעים לאפיסת כוחות ומסוגלים לתמוך כראוי בשלד.
  • מבנה אנטומי לקוי עשוי אף הוא להוות מקור לאי סימטריה, לפיזור עומסים לא תקין ולפציעה, למשל אי שוויון באורך הרגליים, או נטייה פנימה של כף הרגל עלולה לגרום לשברי מאמץ בקרב הרצים. לכמה סוגים של דלקות גיד בסיס מבני שכן החריצים בהם נעים הגידים על פני העצם יכולים לפתח בליטות או סטיות מכאניות אחרות.
  • מחלות נלוות כגון אוסטאוארתריטיס (דלקת פרקים ניוונית) מגדילות את הסיכויים לפציעות ספורט, שכן הפעילות הגופנית עשויה לשחוק את הרקמות בקצב העולה על קצב שחזורם על ידי הגוף.
  • גיל עשוי אף הוא להוות גורם בפני עצמו לפציעות ספורט. בשלב הצמיחה המהירה של גיל ההתבגרות, למשל, עלול עומס יתר לגרום לרגישות ולעצירת צמיחת העצם. באנשים מבוגרים, לעומת זאת, נפוץ יותר למצוא קיצור רקמות רכות, ירידה בסיכוך המפרקים וירידה בחוזק רקמות החיבור אשר יחד עשויים להגדיל את הסיכוי לפציעה.
  • מין יכול אף הוא, במקרים מסוימים, להוות גורם סיכון לפציעות ספורט. למשל, בנות שמתחילות את גיל ההתבגרות ומתאמנות בענפים הדורשים התמדה על משקל הגוף ומחייבים שעות אימון רבות ואינטנסיביות, אוכלוסיית ספורטאיות כזו תמצא במאזן קלוריות שלילי לאורך תקופה ארוכה ותסתכן בגדילה לקויה, במסת עצם נמוכה ובסיכון גבוה יותר לאוסטיאופורוזיס בגיל מבוגר.
  • תזונה שאינה מאוזנת מהווה אף היא גורם סיכון לפציעות ספורט. העדר כמות חלבונים מספקת תביא לדלדול ולהחלשות רקמות השריר ורקמות חיבור נוספות וכן לפגיעה במערכת החיסונית. דוגמה נוספת היא ויטמין C החיוני לתהליך הבניה מחדש של רקמת החיבור הנובע משחיקתה המתמדת. דוגמאות אלה הן אחדות מיני רבות הממחישות את חשיבות המזון לתקינות ועמידות הרקמות מפני עומסים גופניים.
 •  3.   כיצד להימנע מפציעות ספורט באימונים

  לצד התועלת המוכחת של הפעילות הספורטיבית על בריאותנו הגופנית והנפשית, קיימים גם סיכונים לחבלות ספורט, המביאות לסבל מיותר ולעתים אף לנזק גופני ממשי.

  פציעות ספורט נובעות לרוב מעומס יתר ומחוסר ידע  (ולעיתים רחוקות גם ממזל רע )

  חשוב מאד להתחיל תכנית אימון בהדרגה. מרבית המתאמנים מתחילים בהתלהבות רבה ומעלים מהר מדי את תדירות האימונים ואת עוצמתם.

  • יש לזכור כי בפעילות כגון הליכה  נוצר עומס של פי שניים עד שלשה ממשקל הגוף, בריצה העומס יכול להגיע לפי ארבעה עד חמישה ממשקל הגוף, בקפיצות העומס מגיע לפי שבע. מכאן ברור כמה חיונית וחשובה התחלה מדורגת הבונה ומכינה את מערכות ומפרקי הגוף.
  • הסיבה העיקרית לפציעות הספורט היא ה"חזרה". פעילויות ספורט מבוצעות בתנועות החוזרות על עצמן וכתוצאה מכך נוצרת שחיקה מוגברת במפרקים הפעילים בתנועה (גם תנועות מתונות כגון עבודת כף יד עם עכבר המחשב עלולות לגרום לפציעות כגון דלקות). דרך נבונה להימנע מכך היא גיוון, כלומר לא להתמקד בסוג פעילות אחד. לדוגמה: שילוב של הליכה, רכיבה ושחייה.
  • בנוסף חשוב לשלב אימוני כוח מאוזנים אשר יחזקו את מערכת השלד, השרירים והמפרקים. אימונים אלו חשוב כי יבוצעו בהדרגה ובאיזון נכון בין קבוצות השרירים השונות.
  • שילוב מתיחות לשרירים הקצרים חשוב וחיוני למניעת פציעות. לכן יש להוסיף תכנית מתיחות כחלק מתכנית אימונים כוללת.
  • חימום נאות חיוני להכנת הגוף לפעילות הגופנית. מטרת החימום להגביר את קצב חילוף החומרים בשרירים ולהעלות את טמפרטורת הגוף. פעילויות כגון הליכה /ריצה קלה ישרתו מטרה זו.
  • משך החימום ועוצמתו תלויים במתאמן ובכושרו הגופני. חימום למשך 7-10 דקות מספיק בדרך כלל למרבית המתאמנים. לאחר מכן מומלץ לבצע מתיחות דינאמיות בהן מותחים את האיבר מבלי לשהות במתיחה, וחימום ספציפי בו מבצעים את התנועות/המיומנויות שעומדים לבצע באימון, בקצב איטי ומבוקר.
  • הרפיה בסיום אימון חשובה לסילוק "פסולת מטבולית" כגון חומצת חלב הנוצרת תוך כדי אימון. מומלץ לבצע פעילות אקטיבית כללית בעצימות נמוכה כמו כן מומלץ לבצע מתיחות סטטיות.

   

   

   

   

 •  4.   עיסוי רפואי- מנואלי

  מהו למעשה עיסוי רפואי- מנואלי?

  עיסוי רפואי הוא עיסוי שמתבצע באופן ידני, ומטרתו לטפל בכאבי גב תחתון ובפריצות דיסק. העיסוי משלב לחיצות ומתיחות של הרקמות, תנועתיות של המפרקים שחרור השרירים והרצועות.

  העיסוי הרפואי מתבצע אך ורק על ידי בעל מקצוע מוסמך, שכן ברשותו ידע רפואי וניסיון מתאים. עיסוי מנואלי שמתבצע בצורה שגויה עשוי לפגוע בגב
  התחתון ובחוליותיו.

   

   חוליות גב התחתון: L1-S1 לדוגמה

  הן למעשה החוליות המותניות. החוליות הללו מרכיבות את עמוד השדרה בחלקו התחתון. בחוליות הגב התחתון נפוצות פריצות דיסק או בלטי דיסק, העשויות לגרום לאי נוחות ולכאבי גב אינטנסיביים. כאבים אלה עשויים להקרין גם לכאבים בירכיים ובשוקיים . אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודדות עם כאבי גב היא להיעזר בעיסוי רפואי בשילוב עם אלקטרו תרפיה ותרגילים מתאימים.

   

  כיצד העיסוי הרפואי תורם בהפחתת כאבי גב תחתון?

  עיסוי רפואי נחלק למספר שלבים, בראש ובראשונה יש לאבחן את המצב הרפואי של המטופל. בנוסף, נערוך שאלון מקיף ובדיקה גופנית כדי להעריך מהו מצבו הבריאותי של המטופל ואת מגבלותיו . לאחר שנאבחן מה היא הבעיה שלפנינו נוכל להתאים ללקוח את הטיפול האידיאלי עבורו וכך להביא לתוצאות הטובות ביותר.

  בתהליך העיסוי אנו פועלים במטרה לשחרר מתחים שגורמים לכאבים בגב התחתון. העיסוי הרפואי עוזר להקלה על הכאב בגב התחתון וכן מפחית את הסיכוי לפריצות דיסק עתידיות.

   

  במקביל נמליץ על שילוב של אלקטרו תרפיה עם העיסוי הרפואי. טיפול באלקטרו תרפיה משמש כגירויי אלקטרו מגנטי וגירוי המערכת העצבית ובכך מזרז את תהליך החלמה, בעזרתם נצליח להקל על הכאב של המטופלים .

  בסיום הטיפול, מקבל המטופל הנחיות כיצד לבצע תרגילים לחיזוק שרירי הגב התחתון. תרגילים אלו יכולים לעשות פלאים והם למעשה טיפול משלים לעיסוי הרפואי.

   

  יתרונותיו הייחודיים של הטיפול הרפואי- מנואלי:

  1. הפחתה משמעותית בכאבי גב תחתון, המורגשת באופן מידי ומשתפרת לאורך הזמן בשל ביצוע תרגילי פיזיותרפיה מתאימים.

  2.טיפול בעזרת עיסוי רפואי משפר את חילוף החומרים וכן ממריץ את מחזור הדם. אלו פעולות חיוביות שמשפרות את הרגשת המטופל לאחר העיסוי.

  3. עיסוי רפואי מנואלי משמש ככלי להפחתת מתחים ועומס פיזי על הגוף.

   

  המלצות כיצד לבחור את המטפל המתאים בשבילך:

  חשוב מאוד לבחור במטפל איכותי ומקצועי שיבצע את העיסוי המנואלי – רפואי בצורה טובה. להלן מספר המלצות כיצד כדאי לבחור את המטפל המתאים בשבילך:

  1. מטפלים מקצועיים הם כאלו שעברו הכשרה במוסד לימודי מוכר. על הלקוח לוודא כי המטפל אכן הוכשר בצורה מקצועית ובבעלותו תעודה המוכיחה כך. חיוני לוודא כי המטפל בעל תעודות הסמכה המעידות על הידע הרב וההכשרה המקצועית שעבר.

  2. חשוב לבחור במטפל בעל ניסיון תעסוקתי רב . העיסוי הרפואי הוא טיפול רגיש מאוד ובמידה ולא יתבצע בזהירות ומיומנות רבה הוא עשוי לגרום לנזק פיזי למטופל. מטפל שעוסק בתחום כבר שנים רבות, ובעל ניסיון רב יבצע טיפול איכותי ומועיל להקלת כאבי הגב של המטופל .

  3. חשוב מאוד לבחור מטפל בעל המלצות חיוביות. ניתן לקרוא באינטרנט על מטפלים שונים ועל חוות דעתם של המטופלים שלהם.

   

 •  5.   אימון עם פלקסי-בר Flexi-Bar

  FLEXI-BAR - OSCILLATION TRAINING

  Flexi –Bar  מבית Flexi-sports ,פותח  בגרמניה על ידי פיזיותרפיסטים, רופאים ומאמנים בכירים ומומחים לרפואת בעיות גב, רפואת ספורט ושיקום פציעות, מעולם הספורט האולימפי הבינלאומי בכדי לענות על צורך הכרחי בתהליכי שיקום והעצמת יכולות הגוף. האביזר המקורי מיוצר באוניברסיטה הטכנולוגית של מינכן, בתדר המדויק, במשקל המדויק, בחומרים ובתנאים המדויקים בכדי להגיע לתוצאות הרצויות.

  רקע הידע, החשיבות והמשמעות של אימון תנודות של המתרגל אל מול עצמו, ידוע ועתיק מאוד. כל רקמה וכל אורגניזם בעולם עובד על תדרים וויברציות- האביזר פותח ונוצר מתוך ידע זה ע"י המומחים הטובים בעולם בתחום רפואת ספורט, שיקום פציעות ופיזיותרפיסטים ומאמנים אולימפיים מליגות העל הבינלאומיות ומהעולם האולימפי הבינלאומי,עקב הצורך החשוב כל כך שלא היה לו מענה עד כה ואשר עוזר ומיטיב באופן ייחודי הן מבחינה שיקומית והן מבחינת הכושר והיכולות המנטליות והמוטוריות לספורטאים אולימפיים בזמן קצר ומהר יחסית.

  היכן יוצרו?

  במעבדה באוניברסיטה  הטכנולוגית של מינכן מיוצר כל Flexi- bar בתדר המדויק 4.6 הרץ-(פטנט רשום),(נבדק על יותר מ חצי מיליון איש-במשך מספר שנים)במשקל המדויק ובחומרים האיכותיים ביותר בכדי להגיע לתוצאות הרצויות  ושיהיה אפשרי לכל מתאמן בכל גיל ובכל רמת כושר להתאמן ולהנות מההישגים איתו.-Flexi-bar מבית FLEXI-SPORTS Gernmany הוא האביזר היחידי בתחום זה שקיבל חותמת כמומלץ לבעיות גב.

   

   

   

   

   

   

   

   

  מה הוא עושה?

  בעזרת התנודות והוויברציות שהמתאמן יוצר בעצמו ((nerve muscle activity על ידי flexi-bar- ללא התערבות חשמלית!!!!!, הוא מרווח במיידי בין חוליות עמוד השדרה, מזרים דם וחמצן ומאיץ ייצור קולגן לאזורים שקשה מאוד להגיע אליהם בגוף ולשקם אותם ,ובכך מעולה הטיפול להפחתת לחץ וכאב מאזורים פגועים.

  מומלץ מאוד לבעיות גב למיניהם רצפת אגן שרירים העמוקים ביותר בגוף מפעיל בכל תרגול הרבה מאוד קבוצות שרירים באופן ייחודי  , מחזק ומשקם את  רשת רקמות החיבור, הרקמות הרכות העמוקות, הרשת העצבית , ובכך מאיץ תהליכי ריפוי מומלץ  מאוד לשיקום וטיפול בבעיות כתפיים, ברכיים, ירכיים  ושיקום בעיות מפרקים במהירות וללא עומסים על המפרק. בנוסף משפר סיבולת לב-ריאה-האצת דופק, זרימת דם וחמצן וכל מערכות הגוף בו זמנית ובאופן סינרגי .

  העבודה עם הflexi-bar מסייעת לתפקוד המערכת עצב שריר, מסייעת לשיפור הקורדינציה וזמן התגובה וחידוד המערכת הפרופיוספטית באופן ייחודי-התרגול עם flexi-bar יוצר את הצורך של שתי האונות להירתם לטובת התרגיל ובכך משתפרת התקשורת בין האונות ומתבטא בשיפור יכולות מנטליות, מוטוריות ורגשיות והאיזון ביניהם באופן ייחודי ומהיר.

   

   

   

 •  6.   שיטת ה- XCO-TRAINER

  מהו ה- xco-trainer?

   

  הפיזיותרפיסט הבכיר ההולנדי מר ג'אן הרמנס, מאמן אתלטים מקצועניים ונבחרות אולימפיות כגון נבחרות הכדורסל, כדורגל וההוקי קרח של הולנד והפיזיותרפיסטית הבכירה הגב' ברברה קליין, פיתחו את ה-XCO לטיפול ואימון מתוך הבנה עמוקה כי פעילות גופנית קונבנציונלית אינה אפקטיבית לשיקום מלא ואיזון מלא של הגוף וכי יש לעבוד על המערכות באופן סינרגי- וללא התערבות חשמלית.

   

  היה צורך עמוק וקריטי בהגעה אל רקמות החיבור ללא יצירת לחץ במפרקים, לחיזוק, העצמת יכולות ושיקום ומניעת פציעות, בעזרת אימון נכון של כל מערכות הגוף והשרירים.

   

  לאחר שנים של טיפולים ואימונים ופציעות חוזרות ונשנות של הספורטאים הבינו הרמנס וקליין שעם הכלים הקיימים הם לא מצליחים להגיע לשיקום מלא ושיקום מפרקים (במיוחד מפרק כתף). כאשר רקמה נפגעת זה מחליש את כל המערכות וכמובן שמערכת העצבים נפגעת באותו המקום ונוצרת פגיעה בנוירונים שנמצאים ברקמת החיבור. הם הבינו שכדי להגיע למקסימום צריך לגרום לגוף לבצע פעולה של האימון הייחודי של ה- XCO-TRAINER.

   

  ה- XCO-TRAINER נבדק ונחקר רבות באוניברסיטאות לרפואת ספורט ברחבי העולם
  והשפעותיו המיטיבות הוכחו במחקרים אקדמאים רבים.

   

  ה-XCO-TRAINER המורכב מזוג בוקסות העובדות בתנודות המתאמן בעצמו ללא התערבות
   חשמלית –(פטנט רשום) וגורמות לרצפטורים לעבוד ולהתחדד באופן חסר תקדים, הגעה
   אל יחידות מוטוריות רבות וסיבי שרירים בכל שכבות הגוף באופן מיידי וסינרגי. הפטנט
   האקוסטי של רעש השייק- מאפשר למתאמן להבין מיד אם הוא מבצע נכון את התרגיל ואם
   לאו. המסה בתוך בוקסת ה- XCO (זו אינה משקולת) המורכבת מחלקיקי אבן צפחה - לאחר
  ניסיונות רבים להגיע לתוצאות עם מים, אורז חול וכו' התגלה כי אך רק המסה הזו יצרה את
  התדר והדייליי המדויק שיוצר את תגובת הגוף(אימון פולימטרי).

   

  ה-XCO הגאוני, מביא לשיפור מהפכני ומעצים את היכולות הפיזיות, המוטוריות והמנטליות
   של המתאמן ומקצר את תהליך השיקום באופן חסר תקדים הגורם לייצור גדול יותר של קולגן ובכך ייצור והתחדשות הרקמות בגוף.

   

   טיפול זה מומלץ לטיפול בבעיות כתפיים, מפרקים, בעיות גב ופריצות דיסק, חולשה של רקמות חיבור ושרירי הליבה (חולשה שרירית), שיקום רצועות,  גידים ושרירים קרועים , חולשה של המערכת הפרופריוספטית, , האצת ושיפור יכולות סיבולת לב ריאה- ושיפור יכולות מנטליות- ריכוז, קואורדינציה, איזון בין אונות, יציבה כמו גם, לשילוב בתכניות אימון לירידה במשקל.